سه شنبه ۵ اَمرداد ۱۴۰۰
 
پیشرفت، زیرساخت، احداث بندر تفریحی گردشگری چمخاله
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان اعلام کرد: ایجاد زیرساخت ها و مراحل احداث بندر تفریحی گردشگری چمخاله ۵۰ درصد پیشرفت داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حمیدرضا آبایی؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان در  بازدید از بندر چمخاله، ابراز امیدواری کرد با رفع مشکلات مالی پروژه احداث بندر تفریحی گردشگری چمخاله در زمانبندی مورد نظر و  حتی زودتر از زمان تعیین شده به پایان برسد و تحقق این امر با حمایت مسئولان و دستگاه های ذیربط امکانپذیر خواهد بود.
وی با بیان اینکه پروژه یاد شده در اختیار پیمانکار است و سازمان بنادر بر روند پیشرفت نظارت دارد، گفت: سازمان های مسئول با توجه به ضرورت انجام این کار بستر مناسب برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی را فراهم کنند و در بخش زیر ساخت ها حمایت ها و هماهنگی های بیشتری با سازمان بنادر داشته باشند.
پرویز محمد نژاد؛ نماینده مردم لنگرود نیز در بازدید از بندر چمخاله گفت: پروژه احداث بندر تفریحی گردشگری چمخاله پیشرفت خوبی دارد و قطعا مشکلات این پروژه با همکاری سایر نهادها برطرف خواهد شد.
وی ادامه داد: بندر چمخاله چه در حوزه لنگرود و چه در جلگه و بالادست کوهستانی از منابع ثروت گیلان محسوب می شود.
نماینده مردم لنگرود ضمن تقدیر از تلاش های مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان به جهت پیگیری و همچنین نظارت دقیق بر روند پیشرفت پروژه بندر گردشگری چمخاله گفت: با بررسی مشکلات و  جزئیات پروژه بدنبال آن هستیم با اتمام به موقع آن از ظرفیت های موجود استان بیشتر استفاده شود.
گفتنی است، ایجاد ۳۰۰ متر  مسیر سنگی برای رسیدن به پل و عرشه، ساخت موج شکن در عمق ۵ متری با در نظر گرفتن وضعیت جریان گردش آب دریا و مسائل محیط زیستی، ایجاد دو دستک موج شکن در فاصله ۴۰۰ متری از ساحل برای استحصال دو هکتار و ساخت حوضچه چهار هکتاری برای ورزشهای آبی، دریایی و قایقرانی و سایر تفریحات دریایی را از جمله اقدامات انجام شده در بندر چمخاله است. با بهره برداری از این پروژه زمینه لازم برای توسعه صنعت گردشگری دریایی و ایجاد زیر ساخت ها و شرایط هتلینگ و پذیرایی از مهمان ها در گیلان فراهم می شود.
۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۱۸
تعداد بازدید : ۷۵۹
کد خبر : ۵۴,۴۲۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید