سه شنبه ۵ اَمرداد ۱۴۰۰
 
انجام لایروبی بندرگاه جزیره لارک ،مسئولیت های اجتماعی سازمان بنادر
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: لایروبی بندرگاه جزیره لارک در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی سازمان بنادر و رونق بخشی به معیشت ساکنان جزایر خلیج فارس با همکاری نیروی دریایی سپاه در حال انجام است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و‌ دریانوردی، علیرضا محمدی کرجی ران با اشاره به توجه ویژه سازمان بنادر برای رونق اقتصاد محلی و توسعه مناطق ساحلی کمتر برخودار از جمله جزایر خلیج فارس، اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های بندری و حمل و نقل دریایی علاوه بر اشتغال‌زایی و توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه، تأثیر قابل توجهی در بهبود معیشت و زندگی ساحل‌نشینان و ساکنان جزایر خلیج فارس خواهد داشت.
وی اضافه کرد: در همین راستا فاز نخست لایروبی بندرگاه لارک از جمله بنادر غیرملکی سازمان بنادر با حجم 60 هزار متر مکعب در سال 96 از محل اعتبارات استانی توسط اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اجرا شد.
کرجی ران افزود: فاز دوم لایروبی این بندرگاه در سال 99 از محل اعتبارات استانی با حجم 67 هزار متر مکعب توسط سپاه شروع شد که تاکنون 42 هزار متر مکعب از آن به انجام رسیده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه بندر لارک شامل حوضچه، بازوی اصلی و فرعی، دایک ساحلی جنوبی و شرقی است که در شمال جزیره ساخته شده است، گفت: عملیات احداث این بندرگاه در اواخر دهه ۷۰ آغاز و در سال ۸۴ به بهره برداری رسید؛ این در حالی است که تا قبل از سال  حضور سازمان بنادر در توسعه بندرگاه این جزیره، هیچ گونه لایروبی صورت نگرفته بود.
جزیره لارک یکی از مناطق بکر خلیج فارس است که پتانسیل خوبی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد؛ جزیره لارک با مساحت 49 کیلومتر مربع و جمعیت بیش از 400 نفر در فاصله 18 مایل دریایی(33 کیلومتر) از شهر بندرعباس و 6 مایل دریایی(11 کیلومتر) از شهر قشم قرار دارد.
۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۴۱
خبرگزاری فارس |
تعداد بازدید : ۷۲۴
کد خبر : ۵۴,۴۲۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید