سه شنبه ۵ اَمرداد ۱۴۰۰
 
پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به مناسبت عید قربان
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با صدور پیامی فرارسیدن عید قربان که یادآور زیباترین نمونه تعبد انسان در برابر خداوند متعال است را به محضر همه مسلمانان جهان تبریک گفت .

در متن پیام علی رضا محمدی کرجی ران آمده است :

    عید فرخنده قربان، که یادآور رضا و تسلیم مطلق و آگاهانه‌ی بنده‌ی برگزیده‌ی خدا، ابراهیم خلیل و اسماعیل ذبیح علی ‌نبینا و علیهما الصلاه السلام  است؛ فرا رسید و بار دیگر فرمان دلنواز خداوند که:"وَأَذِّنْ فِی النَّاسِ بِالْحَجِّ یَأْتُوکَ رِجَالاً وَعَلَى کُلِّ ضَامِرٍ یَأْتِینَ مِنْ کُلِّ فَجٍّ عَمِیقٍ" مشتاقان لقایش را به سوی حرم امن خود فرا خواند.

یکی از سنت های الهی درباره بندگان، امتحان است و عید سعید قربان، یادآور امتحان بزرگ حضرت ابراهیم و سرافرازی آن حضرت در آزمون بندگی بوده و جلوهای از زیباترین نمونه تعبد و تسلیم انسان در برابر حضرت ربوبی و  فصل قرب مسلمانان به خداوند در سایه عبودیت است .

این یادمان ارجمند را که به تعبیر رسول گرامی اسلام (ص) بزرگترین عید مؤمنین است، به محضر مسلمانان جهان، ملت شریف ایران اسلامی و جامعه بزرگ دریایی و بندری استان تبریک عرض نموده و از خداوند متعال می خواهیم و می طلبیم که درلحظه لحظه زندگی توفیقی ارزانی بدارد تا  خلیل وار در منای عشق پرده ها را کنار زده، از مرز خویش گذشته و در آزمونهای پیش رو سربلند گرداند .

۲۹ تیر ۱۴۰۰ ۲۰:۲۳
تعداد بازدید : ۴۴
کد خبر : ۵۴,۸۱۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید