شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
 
پیشرفت۹۰درصدی اسکله سیریک مطابق برنامه‌ زمان ‌بندی/توسعه سواحل مکران اثرگذار در توسعه تجارت و اشتغال پایدار
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: عملیات احداث اسکله‌های بندر سیریک با پیشرفت ۹۰ درصدی مطابق با برنامه‌ریزی درحال اجرا است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "حمیدرضا محمدحسینی تختی" ضمن اعلام این خبر اظهارداشت: عملیات احداث اسکله شمع و عرشه بندر چند منظوره بندر سیریک با ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار درحال انجام است. 

وی توسعه سواحل مکران را در توسعه تجارت و اشتغال پایدار اثرگذار دانست و تصریح کرد: عملیات احداث اسکله شمع و عرشه بندر چندمنظوره بندر سیریک با هدف توسعه سواحل مکران و اهمیت این بندر به لحاظ موقعیت قرارگیری جغرافیایی و به تبع آن افزایش بار اقتصادی در صادرات کالای تجاری و بهره‌وری اشتغال پایدار منطقه تعریف گردید.

مدیربنادر و دریانوردی شهید باهنر افزود: پس از انجام مطالعات تست‌های دقیق ژئوتکنیک و آزمایش‌های مقاوم‌سازی بستر به صورت مدون درحال اجرا می‌باشد.

محمدحسینی تختی هم‌چنین طول اسکله‌های این بندر را ۱۰۴متر بر روی ۸۴ عدد شمع با طول متوسط ۴۵ متر عنوان کرد و ادامه داد: درحال حاضر عملیات کوبش شمع اسکله‌های این بندر به روش "کوبش از خشکی" با پیشرفت تقریبی ۹۰درصد روزهای اتمام عملیات را طی می‌کند.

لازم به ذکر است؛ بندر سیریک در فاصله ۱۷۰ کیلومتری شرق بندرعباس قرار دارد و این بندر  با ۵۱ هکتار پسکرانه و۳۴ هکتار وسعت حوضچه بعد از بندر شهید رجایی دومین حوضچه تجاری استان به شمار می‌رود.

۸ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۳۴
تعداد بازدید : ۱۰۱
کد خبر : ۵۵,۱۹۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید