شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
 
پیشرفت 71 درصدی ساختمان مرجع دریایی بندر شهید رجایی / انجام 60 درصد از عملیات‌های جستجو و نجات دریایی درهرمزگان
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: ساختمان مرجع دریایی بندر شهید رجایی با بیش از 71 درصد پیشرفت فیزیکی مطابق با برنامه زمان بندی در حال انجام است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان "علی‌رضا محمدی کرجی‌ران" اظهارداشت: عملیات ساخت این برج با 62.2 متر ارتفاع بر اساس برنامه زمان‌بندی تحت نظارت مستقیم واحد مهندسی و عمران اداره کل و اداره HSE بندر شهید رجایی درحال پیشروی است .

وی در تشریح مشخصات فنی این پروژه گفت: این سازه بتنی دارای 62.2 متر ارتفاع(از تراز روی فونداسیون)، یک‌هزار و 230 متر مکعب حجم بتن‌ریزي و با وزن آرماتوربندی 620 تن و ضخامت 70 سانتی‌متر می‌باشد .

به گفته مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی، این برج کنترل ترافیک دریایی دارای دو دستگاه آسانسور پرسرعت می‌باشد که قادر است ارتفاع برج را در 28 ثانیه طی نماید .

محمدی کرجی‌ران با بیان اینکه مرکز VTS بندر شهید رجایی از حساس‌ترین و پرترافیک‌ترین مراکز دریایی کشور است، گفت: مرکزهماهنگی  جستجو و نجات دریاییMRCC) )استان هرمزگان بیش از 60 درصد از عملیات‌های جست‌وجو ونجات دریایی و شرایط استقرار را درپهنه‌های آبی و حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران به خود اختصاص داده است.

وی در این باره بیان کرد:احداث برج کنترل ترافیک دریایی بندر شهید رجایی با هدف استقرار حوزه‌های سرویس ترافیک دریایی((VTS، مرکزهماهنگی نجات دریایی(MRCC)، (ابزار فنی اتاقTECHNICAL ROOM)منظر و فضای‌های اداری مرتبط با امور دریایی درحال احداث است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان پیش بینی‌ کرد: با اتخاذ تدابیر مهندسی این پروژه در اسفند 1400 اتمام و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد .

۹ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۰۸
تعداد بازدید : ۱۰۴
کد خبر : ۵۵,۲۰۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید