دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰
 
رشد 75 درصدی حمل و نقل ریلی در بندرشهید رجایی/ تسهیل در تخلیه و بارگیری با اتصال به خطوط دوگانه راه‌آهن سراسری
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از رشد 75 درصدی تخلیه و بارگیری ریلی در پنج ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "علی رضا محمدی کرجی ران " با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه امسال، 156 هزار و 900 تن انواع کالای اساسی از بندر شهید رجایی بوسیله حمل و نقل ریلی به سراسر کشور حمل  شده است تصریح کرد :این میزان جابجایی در همسنجی  با مدت مشابه سال قبل از رشد ۷۵درصدی برخوردار بوده است .

وی  انواع کالای اساسی راشامل گندم، روغن نباتی، جو و ذرت عنوان کرد که از طریق ۶۳ کیلومتر خطوط ریلی داخلی بندرشهید رجایی متصل به خطوط دوگانه راه آهن سراسری با اقصا نقاط کشور ارسال شده است .

این مسوول، توسعه فعالیت‌ها و جابجایی کالا ازطریق ریل  را یکی از راهبردهای مهم اداره کل بنادر و دریانودری هرمزگان در بندر شهید رجایی دانست و ابرازداشت: درحال حاضر ۱۲ محوطه اختصاصی ریلی بخش غیر دولتی در بندرشهید رجایی فعال می‌باشد که جابه جایی انواع کالاها از طریق خطوط ریلی فرعی متصل به خطوط ریلی سراسری جابجا می‌شود.

بندرشهید رجایی با ظرفیت اسمی  ریلی 14 میلیون تن تخلیه و بارگیری در سال دارای بیش از ۶۳کیلومتر شبکه ریلی درون بندری و اتصال به خطوط دوگانه راه‌آهن سراسری است.

خطوط ریلی اختصاصی در بندرشهید رجایی شامل تخلیه و بارگیری کانتینری، مواد و مشتقات نفتی، کالای اساسی(گندم، شکر، روغن نباتی، فرآورده‌های دامی) و مواد معدنی و غیره می باشد.

۱۵ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۱۴
تعداد بازدید : ۸۳
کد خبر : ۵۵,۲۶۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید