دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰
 
۱۴۰۹ مجوز ساخت شناور در بنادر هرمزگان صادر شده است/صدور ۱۷۰ مجوز تولید شناور جدید در سال جاری/ هرمزگان قطب صنعت ساخت و تعمیر انواع شناورتجاری وصیادی
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از اول سال ۱۳۹۷ تاکنون ۱۴۰۹ مجوز ساخت شناور اعم از قایق تا شناورهای فلزی زیر 3هزار GT صادر شده که تاکنون ۷۲۰ فروند از مجوزهای صادر شده تکمیل و به ثبت رسیده است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، " اسماعیل مکی‌زاده" با بیان اینکه از اول سال ۱۳۹۷ تاکنون ۱۴۰۹مجوز ساخت شناور اعم از قایق تا شناورهای فلزی زیر 3هزار GT صادر شده اظهارداشت : که تاکنون ۷۲۰ فروند مجوزهای صادر شده تکمیل و به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: درحال حاضر ۶۸۹ پروژه در کارگاه های شناور سازی های استان هرمزگان درحال ساخت است.

به گفته معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، از ابتدای  سال جاری تا کنون نیز ۱۷۰ مجوز تولید شناور جدید در قالب گواهینامه ثبت موقت صادر شده است.

معاون دریایی اداره کل بنادر ودریا نوردی هرمزگان با اشاره تعداد شناورهای ساخته شده درسال گذشته اظهار داشت :  در سال گذشته  نیز۲۱۱  فروند شناور در کارخانجات استان ساخته شده که پس از دریافت گواهینامه ثبت وارد ناوگان ملی شدند که در مقایسه با سال ۹۸ رشد حدود ۳۷,۵ درصد ی را شاهد بودیم.

شایان ذکر است استان  هرمزگان با برخورداری بیش از 60 گارگاه و کارخانه شناورسازی مستقر دربنادر وجزایر ؛ مهمترین کانون تعمیر و ساخت انواع شناور های چوبی ، فایبر گلاس ، فلزی و آلو مینیومی در کشور قلمداد شده و علاوه بردرخواست سفارش ساخت از دیگر استانهای جنوبی ، سالانه سفارش های متعددی از کشورهای حاشیه خلیج فارس را نیز پذیراست .

۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : ۴۳
کد خبر : ۵۵,۲۹۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید