دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰
 
پهلودهی  بزرگترین لنج تجاری با ظرفیت دو هزار و 700 تن برای اولین بار در بندرشهید باهنر  / راهبرد پهلودهی شناورهای بزرگ در بنادر مرکز و شرق استان مورد توجه است
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر از پهلوگیری بزرگترین لنج تجاری با ظرفیت دو هزار 700 تن در بندر شهید باهنر خبر داد و گفت: برای نخستین بار است که یک شناور بزرگ سنتی با این ظرفیت در بندر شهید باهنر پهلو دهی می شود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "حمیدرضا محمدحسینی تختی" تسهیل و تداوم صادارت کالای غیر نفتی و نیز بهره گیری از تمامی ظرفیت های لجستیکی بنادر مرکزو  شرق استان را راهبرد اصلی فعالیتها تجاری در خلیج فارس و دریایی عمان برشمرد و اظهارداشت : با بستر مناسب و زیر ساختهای ایجاد شده پهلودهی شناورهای با ابعاد بزرگتر یکی از رویکردهایی بود که درسال گذشته مورد توجه واقع گردید .

وی ادامه داد: در نیمه بهمن سال گذشته با اتخاذ تدابیر 3 فروند کشتی 40 هزارتنی بطور همزمان در بندر شهید باهنر پهلو دهی شد .

حمید رضا محمد حسینی تختی بابیان اینکه روز گذشته 22 شهریورماه نیز برای اولین بار یک فروند لنج تجاری با ظرفیت بارگیری دو هزارو 700 تن در این بندر پهلودهی شد اظهار داشت :  طول این شناور ۵۶  متر و عرض آن  ۱۷ متر است که قرار است پس از بارگیری بندر شهید با هنر را به مقصد شرق آفریقا ترک کند .

وی ادامه داد: این لنج بزرگ تجاری با 21 نفر خدمه  کالاهای صادراتی نظیر ماکارونی وحبوبات را بارگیری و پس از طی مسافتی حدود 1300 مایل ،در یکی از بنادر شرق آفریقا پهلو خواهد گرفت .

لازم بذکر است؛  بندر شهید باهنر  با آبخور ۱۱.۵ متر یکی از بنادر مهم کشور در امور صادرات نفتی و غیر نفتی و حمل و نقل مسافری  بشمار آمده و نقش بی بدیلی را در اقتصاد دریاپایه و تجارت دریا برد ایفا می کند .

۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۳۷
تعداد بازدید : ۵۸
کد خبر : ۵۵,۳۳۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید