شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
 
عادل دریس، مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان،نقش‌آفرینی بنادر،سازمان شانگهای
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان، تجارت را موتور محرک اقتصاد در جهان دانست و گفت : عضویت ایران در سازمان همکاری‌ های شانگهای، این فرصت را برای بنادر کشور - به ویژه برای بنادر جنوبی ایران - فراهم می‌کند تا کالاهای غیر فعال در کریدور شمال- جنوب را از طریق بازاریابی جذب کنیم.

عادل دریس با بیان اینکه بنادر در زنجیره حمل و نقل و تجارت، موقعیت ممتاز و کلیدی دارند، به پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، تصریح کرد: بیش از 40 درصد جمعیت جهان در سازمان همکاری شانگهای عضو هستند، که فرصت بی‌نظیری را برای کشور جهت صادرات و واردات فراهم می‌کند.
وی افزود: بندر امام خمینی(ره) کانال دسترسی بسیار خوبی دارد و اسکله های بسیار مناسبی در بندر امام احداث شده که می تواند پذیرای کشتی های اقیانوس پیما باشد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با بیان اینکه بندر امام(ره) آماده نقش‌آفرینی در حوزه تجارت با سازمان شانگهای است، درباره هماهنگی بین ارگان‌های ذیربط، گفت: در بندر امام(ره) هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف مثل راه آهن، راهداری و گمرک بسیار عالی است و این ارتباط سبب شده که بخشی از کارهایی که باید از طریق مکاتبه و نامه نگاری انجام ، تنها از طریق یک تماس تلفنی رفع می شود؛ به عبارت دیگر، اقدامات در راستای مانع‌زدایی است.

۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۳۷
تعداد بازدید : ۷۴۲
کد خبر : ۵۵,۵۰۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید