شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
 
کاپیتان رضا حافظی بیرگانی،عضو هیأت مدیره انجمن صنفی دریانوردان،توسعه ناوگان دریایی،سازمان بنادر و دریانوردی
عضو هیأت مدیره انجمن صنفی دریانوردان و پرسنل دریایی کشتیرانی جمهوری اسلامی با بیان اینکه نیازمند نوسازی و جوان‌سازی ناوگان دریایی کشور هستیم، گفت: توسعه ناوگان دریایی؛ مصداق بارز اشتغالزایی است.
کاپیتان رضا حافظی بیرگانی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با تاکید بر اینکه نوسازی ناوگان دریایی باید در دستور کار جامعه دریایی کشور قرار گیرد، اظهار داشت: بر اساس کنوانسیون مارپل، آب توازن کشتی ها، کنوانسیون های مختلف در حوزه آلودگی دریایی و هوایی نیازمند خرید ناوگان دریایی نو و نیز نوسازی این ناوگان هستیم.
وی ادامه داد: قدرت دریانوردی بالا نیازمند ناوگان دریایی مناسب است و حمل و نقل دریایی تاثیر بسزا و نقش ویژه ای در پویایی اقتصاد ایران دارد و می تواند شرایط را برای اجاره شناورها، حمل با تناژ بالا، امکان تردد به بنادر مهم جهان و...تغییر دهد.
عضو هیأت مدیره انجمن صنفی دریانوردان با بیان اینکه ناوگان دریایی نو، اعتباری برای پرچم جمهوری اسلامی ایران است، خاطرنشان کرد: در سال های اخیر و سال های آینده، قوانین زیست محیطی به صورت ویژه مدنظر قرار گرفته است و در این زمینه نیازمند نوسازی ناوگان دریایی کشور هستیم.
حافظی با اشاره به اینکه توسعه و نوسازی ناوگان دریایی کشور مصداق بارز اشتغالزایی است، عنوان کرد: ناوگان دریایی بزرگ تر، به نیروی انسانی بیشتری نیاز دارد و همین مساله موجب می شود تا شاهد اشتغالزایی در حوزه دریایی و بندری باشیم.
وی افزود: علاوه بر این کشتی های نو، ایمنی بسیار بالاتری دارند و باعث می شوند استانداردها ارتقا پیدا کنند و اینگونه تکنولوژی دریایی کشور ارتقا پیدا می کند و محدودیت تردد کشتی های ایرانی به بنادر مهم دنیا، از بین خواهد رفت.
عضو هیأت مدیره انجمن صنفی دریانوردان با تصریح اینکه تحریم در نوسازی ناوگان دریایی کشور تاثیر بسزایی داشته و روند رو به رشد را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است، بیان کرد: عموما خرید کشتی ها از طریق تسهیلات بانکی صورت می گیرد اما به دلیل تحریم بانک ها از پرداخت تسهیلات به منظور خرید کشتی و نوسازی کشتی ها امتناع می کنند، لذا امیدوار هستیم با رفع تحریم و احیای برجام، چالش های یاد شده برطرف شود.
۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۵۰
تعداد بازدید : ۱,۰۹۲
کد خبر : ۵۵,۵۰۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید