شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
 
صادرات بیش از 222 هزار TEU کانتینر در بزرگترین بندر تجاری کشور/افزایش 85 درصدی ترانزیت از بندر شهید رجایی/تردد 824فروند کشتی کانتینری طی شش ماهه نخست سال
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به افزایش 18 درصدی صادرات کالاهای کانتینری از بندرشهید رجایی در شش ماهه سال نخست سال جاری گفت: طی این مدت 222 هزار و 753 TEU کانتینری از این بندر به کشورهای مقصد صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "علی رضا محمدی کرجی‌ران"در تشریح فعالیت شش ماهه بندر شهید رجایی درحوزه کانتینری اظهارداشت: طی این مدت نیز 208 هزار و 735 TEU کانتینر وارد بندرشهید رجایی شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3 درصد کاهش را نشان می دهد.

 مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی، میزان ترانزیت صورت گرفته درمدت یاد شده را 141 هزار   TEU کانتینر عنوان کرد که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجه 85 درصدی را نشان می دهد.

محمدی کرجی ران خاطرنشان کرد: همچنین در شش ماهه نخست امسال 824 فروند کشتی کانتینری به بندر شهید رجایی تردد داشته اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.4 درصد افزایش داشته است.

شایان ذکراست، بندر شهید رجایی با دارا بودن 10 پست اسکله کانتینری به طول2 هزار و 500 متر و بهرگیری از تجهیزات پیشرفته  بندری درحال حاضر ظرفیت تخلیه و بارگیری 5.5 میلیون TEU کانتینر را دارا می باشد.

 
۶ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۱۱
تعداد بازدید : ۱۰۷
کد خبر : ۵۵,۵۳۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید