شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
 
افزایش 732 درصدی صادرات نفتی از بنادر غرب هرمزگان/ تخلیه و ‌بارگیری بیش از پنج میلیون کالا
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان، میزان افزایش صادرات نفتی تا نیمه مهرماه سال جاری از بنادر این استان را 732 درصد با حجم 2 میلیون و 363 هزار تن اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "قاسم عسکری نسب" در تشریح عملکرد بنادر غرب هرمزگان اظهار داشت: طی این مدت 3 میلیون و 228 هزار تن کالای نفتی و غیرنفتی صادر شده که شاخص‌ها رشد 304 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

وی با اشاره به رشد 68 درصدی صادرات غیرنفتی با حجم بیش از 865 هزار تن بیان کرد: از ابتدای امسال تا کنون بیش از 5 میلیون و 170هزار تن کالای نفتی و غیرنفتی در این بنادر تخلیه و بارگیری شده است که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل شاهد رشد 130 درصدی در امر تخلیه و بارگیری هستیم.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان تصریح کرد: طی این مدت نیز بیش از 3 میلیون و 500 هزار تن کالای نفتی تخلیه و بارگیری شد که در این بخش مجموع شاخص‌ها رشد 200 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

عسکری نسب ادامه داد: از مجموع عملیات تخلیه و بارگیری انواع کالا، بیش از یک میلیون و 663 هزار تن نیز مربوط به کالاهای غیرنفتی است و در این بخش نیز 54 درصد افزایش محقق شده است. 

این مقام مسئول اذعان کرد: طی این مدت نیز بیش از 614 هزارتن انواع محصولات غیرنفتی در بنادر غرب استان کاپوتاژ شده که افزایش 31 درصدی در این حوزه درپی داشته است.

۱۷ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۵۶
تعداد بازدید : ۷۲
کد خبر : ۵۵,۶۵۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید