شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
 
تخلیه و بارگیری بیش از 10 میلیون تن کالا تا نیمه مهرماه سال جاری دربندر شهید رجایی / رشد 46 درصدی کالاهای فله در این بندر
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از رشد 42 درصدی تخلیه و بارگیری از ابتدای امسال تا نیمه مهرماه جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: تخلیه و بارگیری کالای فله و متفرقه در بندرشهید رجایی طی مدت مذکور بیش از 10 میلیون تن بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "علی رضا محمدی کرجی ران" ضمن تشریح عملیات تخلیه و بارگیری در بخش فله و متفرقه در بزرگترین بندرتجاری کشور اظهارداشت: از ابتدای سال تا نیمه مهرماه بیش از 10 میلیون تن کالای فله و متفرقه تخلیه و بارگیری شده که از این میزان 8 میلیون و 521 هزار و 49 تن با افزایش 46 درصدی مربوط به کالاهای فله بوده است.

وی افزود :این میزان کالا بوسیله 239 فروند کشتی جابجا شده است .

 مدیر مجتمع بندری شهید رجایی با بیان اینکه در بخش متفرقه یک میلیون و 484 هزار تن کالاهای متفرقه نیز جابجا شده اظهارداشت: این میزان کالا توسط 120 فروند کشتی تخلیه وبارگیری شد که در این بخش نیز  شاهد افزایش 26 درصدی می باشیم.

بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندرتجاری کشور علاوه بر کالاهای کانتینری حجم گسترده‌ای از عملیات جابه‌جایی کالاهای عمومی به خصوص محصولات فولادی وفله خشک(غله و سنگ آهن)، فله مایع(روغن‌های خوراکی) را بر عهده دارد .

۲۰ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۵۸
تعداد بازدید : ۹۰
کد خبر : ۵۵,۶۸۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید