دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
تخلیه همزمان 305 هزار تن انواع کالای اساسی در بندر شهید رجایی/11 کشتی پهن ‌پیکر در صف انتظار برای پهلوگیری
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: شش فروند کشتی کالای اساسی به صورت همزمان در بندر شهید رجایی در حال تخلیه کالاهای خود هستند که در مجموع 305 هزار تن انواع کالای اساسی را به بازارهای کشور تزریق خواهند کرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "علی‌رضا محمدی کرجی‌ران " با اشاره به تداوم تخلیه و حمل یکسره کالاهای اساسی در بندرشهید رجایی، اظهارداشت: هم اکنون شش فروند کشتی حامل گندم، روغن، کنجاله سویا و اوره در حال تخلیه کالاهای خود در این بندر هستند.

وی بیان داشت: از این شش کشتی، 2 فروند حامل 130 هزار تن گندم، دو کشتی حامل 70 هزار تن روغن خوراکی، یک کشتی حامل 61 هزار تن کنجاله سویا و کشتی ششم نیز  44 هزار تن اوره بوده که براساس برنامه ریزی صورت گرفته این کالاها به دو شکل حمل و نقل جاده‌ای و ریلی به مناطق مختلف کشور  ارسال خواهد شد.

به گفته مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، در حال حاضر 11 فروند کشتی به ظرفیت 726 هزار و 660 تن کالای اساسی در لنگرگاه در حال طی مراحل اسنادی خود برای پهلوگیری در بندر شهید رجایی هستند.

محمدی کرجی‌ران با بیان اینکه این تعداد کشتی پس از انجام تشریفات قانونی در اسکله‌های پیش بینی شده پهلوگیری خواهند شد، گفت: از این تعداد کشتی، 8 فروند حامل 531 هزار و 300 تن گندم، 2 کشتی حامل 134 هزار تن جو و یک  کشتی دیگر نیز حامل 61 هزار و 360 تن شکر می باشد.

۲۶ آبان ۱۴۰۰ ۱۰:۵۱
تعداد بازدید : ۴۷
کد خبر : ۵۶,۱۵۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید