دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
رشد ۵۷ درصدی سفرهای دریایی در بنادر مسافری مرکز استان/ ادامه روند و تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و مراقبتی ویروس کرونا
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از جابجایی بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر و گردشگر در بنادر مسافری مرکز استان خبر داد و گفت: این میزان نسبت به سال گذشته که متاثر از شیوع ویروس کرونا شاهد محدودیت و ممنوعیت تردد بوده ایم رشد۵۷ درصد به وبه ثبت رسیده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریا نوردی هرمزگان، "حمیدرضا محمد حسینی تختی" ضمن اعلام جزییات این خبر اذعان داشت: در دو سال گذشته با اپیدمی ویروس کرونا و نیز مصوبات ستاد ملی کرونا مبنی بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی و مراقبتی، تردد بین جزایر مرکز استان با محدودیت های کرونایی همراه بود.

این مقام مسول افزود: طی مدت گذشته از سال۱۴۰۰ با رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی هموطنان شاهد روند کاهشی این ویروس منحوس بوده ایم که به تبع آن افزایش شمار سفرهای دریایی در بنادر مرکز استان به ثبت رسیده است.

محمدحسینی تختی با تاکید بر اینکه رعایت ضوابط و دستور العمل های بهداشتی کرونا همواره در دستور کار قرار دارد گفت: تردد در بنادر مسافری مرکز استان مستلزم  استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی است .

وی افزود: با وجود کاهش موارد مبتلا، همچنان رعایت الزامات ارجح بوده وباهرگونه عادی انگاری و سهل انگاری برخورد خواهد شد.

لازم به ذکر است: بندر شهید حقانی و بندر هرمز از بنادر مسافری زیر مجموعه بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق استان  هستند که سالانه پذیرای خیل عظیمی از مسافران و گردشگران به مقصد جزایر قشم، هرمز و لارک می باشدکه بازدید از جزایر و تجربه سفرهای دریایی را در برنامه زندگی خود قرار می دهند .

۲۹ آبان ۱۴۰۰ ۱۰:۰۸
تعداد بازدید : ۲۴
کد خبر : ۵۶,۱۹۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید