دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
ساخت یک فروند شناور مسافربری به دست متخصصان داخلی در قشم/ الحاق این شناور به ناوگان حمل و نقل دریایی کشور
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ساخت و به آب اندازی یک فروند شناور مسافربری پیشرفته کاتاماران به دست متخصصان داخلی در یکی از کارخانجات شناور سازی قشم خبر داد وگفت: این شناور طی ماههای آینده به ناوگان حمل و نقل دریایی مسافری کشور ملحق خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "اسماعیل مکی زاده " با اعلام این خبر اظهار داشت: شناور یاد شده موسوم به الماس قشم با سازه آلومینیومی به طول 26 متر، عرض 7 متر و ظرفیت جابجایی 158 مسافر طی 9 ماه ساخته شده و تمامی مراحل ساخت و تجهیز آن در یکی از کارخانجات شناور سازی جزیره قشم به انجام رسیده است.

وی به توان موتوری شناور الماس قشم 3 اشاره ای داشت و گفت: برخورداری از دو دستگاه موتور رانش با قدرت هرکدام 829 اسب بخار و همچنین مجهز بودن به سامانه های پیشرفته ناوبری و کمک ناوبری، تجهیزات کامل ایمنی و اطفاء حریق از دیگر قابلیت های فنی این شناور به شمار می آید.

به گفته مکی زاده، امروز 30 آبان شناور الماس قشم 3 با نظارت کارشناسان اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناورهای هرمزگان با موفقیت در محل ساخت به آب اندازی شد و قرار است ظرف مدت سه هفته، پس از دریافت گواهینامه های فنی و ثبت دائم به چرخه ناوگان حمل و نقل مسافری  ملحق شود.

۲۹ آبان ۱۴۰۰ ۲۰:۳۸
تعداد بازدید : ۵۱
کد خبر : ۵۶,۲۰۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید