جمعه ۲۸ اَمرداد ۱۴۰۱
 
پهلو دهی یک کشتی حامل 71 هزار و 500 تن  گندم در بندر شهید رجایی
معاون بندری و امور اقتصادی بندر شهید رجایی از پهلو دهی یک کشتی حامل 71 هزار و 500 تن گندم درپایانه اختصاصی بندر شهیدرجایی خبر داد و گفت : این شناور بزرگترین کشتی از نظر ظرفیت ناخالص (GT )است که در سال جاری در بندر شهید رجایی پهلو دهی شده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "منصور خرمشکوه "اظهار داشت: این کشتی حامل 71 هزار و 500 تن گندم بعنوان بزرگترین کشتی، دارای 230 متر طول و پنج انبار است که بلافاصله بعد از پهلو دهی عملیات تخلیه گندم از این شناور آغاز شد.

وی با اشاره به میزان واردات گندم از ابتدای سال جاری تا نیمه دیماه گفت: در مدت یاد شده یک میلیون و 335 هزار و 40 تن گندم از طریق 20 فروند کشتی وارد بندر شهید رجایی شده است.

معاون بندری و منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی افزود: این میزان واردات گندم نسبت به مدت مشابه سال گذشته از افزایش 57 درصدی برخوردار بوده است.

به گفته خرمشکوه، در حال حاضر از چهار فروند کشتی کالای اساسی در لنگرگاه بندرعباس در حال انجام فرایند اسنادی هستند یک کشتی حامل محموله گندم می باشد که هفته آینده در اسکله‌های بندر شهید رجایی پهلو دهی می‌شود.

بندر شهید رجایی دومین مبدا ورود کالای اساسی بعد از بندر امام خمینی (ره) است که از ابتدای سال تاکنون انواع کالاهای اساسی شامل گندم، شکرخام، روغن نباتی، سویا، ذرت و نهاده‌ های دامی و کشاورزی براساس برنامه زمانبندی وارد این بندر شده و بوسیله حمل و نقل جاده ای و ریلی به استانهای مختلف کشور منتقل شده است .

۲۰ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۱۵
تعداد بازدید : ۶۰۰
کد خبر : ۵۶,۷۷۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید