شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱
 
جسوربیک چارییف ،معاون وزیر حمل و نقل ازبکستان،سازمان بنادر و دریانوردی
معاون وزیر حمل و نقل ازبکستان با اشاره به اینکه اراده ایران و ازبکستان بر همکاری و تحول اقتصادی است، گفت: بندر چابهار دارای نقشی موثر در تسهیل حمل و نقل و لجستیک کشور‌های منطقه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، جسوربیک چارییف در سفر به بندر چابهار با حضور هیات اقتصادی و تجاری، در نشستی با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: اراده سیاسی دو کشور بر همکاری و تحول اقتصادی است به طوری که ازبکستان و ایران در شرایط پساکرونایی نیازمند تعاملات بیشتر هستند.
 
وی ادامه داد: بازدید از امکانات و ظرفیت های بندر چابهار، تمایل بسیار زیادی برای سرمایه گذاری از طرف ما ایجاد کرده است چرا که کشور‌های هند، ایران و ازبکستان پیشینه تاریخی و فرهنگی مشترک زیادی دارند و تجارت بین سه کشور از گذشته در جریان بوده است.
 
معاون وزیر حمل و نقل ازبکستان با بیان اینکه حجم مبادلات تجاری ازبکستان و هند طی سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است، عنوان کرد: بندر چابهار می‌تواند نقش موثری در تسهیل حمل و نقل و لجستیک بین کشور‌های منطقه داشته باشد.
 
همچنین بهروز آقایی؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به طرح راه آهن چابهار، خاطرنشان کرد: برای هر نوع سرمایه گذاری از سوی کشورهای مختلف آمادگی وجود دارد و با راه اندازی ریل در چابهار شاهد توسعه منطقه و فرامنطقه خواهیم بود.
 
وی با بیان اینکه به ترافیک و رقابت سرمایه گذاری در آینده اجتناب ناپذیر است، تاکیدکرد: شرایط برای انتقال کالا به کشورهای حوزه CIS مطلوب است و اگر ازبکستان بنای سرمایه گذاری دارد باید هرچه سریع تر این کار را انجام دهد و این آمادگی وجود دارد تا کالاها از ازبکستان به بندر چابهار وارد شود.
۵ بهمن ۱۴۰۰ ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : ۱,۰۸۳
کد خبر : ۵۶,۹۲۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید