شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱
 
بلاروس و ایران نقاط مشترک زیادی برای همکاری در اختیار دارند/ بلاروس آمادگی همکاریهای تجاری از طریق استان هرمزگان را دارد
سفیر جمهوری بلاروس در تهران با بیان اینکه بلاروس و ایران نقاط مشترک زیادی برای همکاری در اختیار دارند، گفت: امکانات و زیرساخت‌های این استان برای توسعه همکاری‌های تجاری بین دو کشور دارای اهمیت ویژه‌ای برای جمهوری بلاروس است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "دیمیتری کالتسوف"سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری بلاروس و هیات همراه با "علی‌رضا محمدی کرجی‌ران" مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان دیدار و در مورد شرایط توسعه روابط تجاری دو کشور گفت‌وگو کردند.
وی با بیان اینکه بلاروس و ایران نقاط مشترک زیادی برای همکاری در اختیار دارند، خاطرنشان کرد: آماده‌ایم سطح مبادلات تجاری را ارتقا دهیم و زمینه حضور و سرمایه گذاری شرکت‌های ایرانی را در کشورمان فراهم کنیم.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در تشریح ظرفیت‌ها و مزیت‌های بندر شهید رجایی بیان کرد: 80 درصد ترانزیت کشور از طریق بندر شهید رجایی انجام می‌گیرد و 75 درصد کانتینرهای ایران و ترانزیتی از این بندر تخلیه و بارگیری می‌شود.
"بلاروس" یک سرزمین دور از دریا در اروپای خاوری است که با کشورهای روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی هم‌مرز است. پایتخت آن شهر مینسک است و شهرهای مهم دیگر آن برست، گرودنو، گومل، موگلیف و ویتبسک هستند. این کشور تحت عنوان جمهوری بلاروس شناخته می‌شود.
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۲:۳۹
تعداد بازدید : ۱۹۲
کد خبر : ۵۷,۹۴۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید