پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
 
افزایش 179 درصدی صادرات در بندر تیاب/ بنادر کوچک کانونی مناسب برای اشتغال‌ و بهره‌وری اقتصادی در سواحل مکران
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان با اشاره به افزایش 179 درصدی صادرات در بندر تیاب گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۸۱ تن انواع کالا از بندر تاریخی تیاب به کشورهای هدف صادر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛"حمیدرضا محمدحسینی تختی" در تشریح عملکرد بندر تیاب تا ۱۵ اردیبهشت سال جاری، میزان صادرات انواع کالا از این بندر تجاری و تاریخی به کشورهای حاشیه خلیج فارس را ۸۱ تن اعلام کرد.

وی عمده کالاهای صادر شده را تن ماهی، میوه و تره بار برشمرد و خاطر نشان کرد: بندر تیاب از جمله بنادر حوزه شرق هرمزگان است که با دارا بودن مزیت تجاری و مسافری نقش مهمی در عرصه توسعه دریامحور و ایجاد اشتغال در  منطقه ایفا می کند.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان با بیان اینکه بنادر کوچک زمینه‌ساز اشتغال و توسعه اقتصادی پایدار در سواحل مکران هستند، اضافه کرد: کارنامه عملکردی بندر تیاب از ابتدای سال تا کنون مبین این موضوع است که  ارتقاء زیر ساخت‌ها و روساخت‌ها عامل فزآینده‌ای در افزایش بهره‌وری و ترقی جایگاه بندر تیاب بوده است.

گفتنی است؛ بندر تیاب با 8.2 هکتار مساحت اراضی پسکرانه، دارای تاسیسات دریایی و تاسیسات خشکی (ساختمان، روشنایی و دیوارکشی) پیرامون بندر می‌باشد.

از تاسیسات دریایی موجود در این بندر تاریخی می‌توان به یک پست اسکله موازی ساحل ( مسیر خور) از نوع شمع ردیفی به طول 80 متر که جهت پهلودهی به لنج‌ها استفاده می‌شود، اشاره کرد.

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۰:۵۶
تعداد بازدید : ۲۵۳
کد خبر : ۵۷,۹۶۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید