پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
 
اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد/ سوم خرداد یادآور جانفشانی شهیدانی است که درس آزادگی را از مکتب امام حسین(ع) فرا گرفتند/ تجلی قدرت خدا در فتح خرمشهر به دنیا نشان داده شد
اولین مراسم سالگرد تدفین شهیدان گمنام آرمیده در بندر شهید رجایی امروز سه‌شنبه سوم خرداد همزمان با سالروز فتح خرمشهر در جوار یادمان این شهدا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، این مراسم با ادای احترام و تجدید میثاق با امام شهدا و عطرافشانی گلزار دو شهید گمنام بندر شهید رجایی با حضور فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان و جامعه بزرگ دریایی و بندری آغاز شد.

در ادامه مراسم فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان اظهارداشت: سوم خرداد یادآور خون‌های پاکی است که برای نشاندن نهال آزادی در خرمشهر بر زمین این دیار ریخته شد.

"سرتیپ دوم پاسدار اباذر سالاری" در ادامه با بیان این جمله که؛ خرمشهر همان خونین شهر و نگین درخشانی است که بر انگشتر این نظام درخشان بود، بیان کرد: استقلال و آزادی امروز ایران اسلامی حاصل جانفشانی شهیدان و ایثارگرانی است که درس آزادگی را در مکتب امام حسین(ع) فرا گرفتند و این روز یادآوری حماسه‌های آن بزرگمردان مکتب ایثار و شهادت است.

وی ادامه داد: کشورهای استکباری در راس آنها آمریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، اقدامات خصمانه خود را علیه نظام جمهوری اسلامی ایران با تحمیل جنگ ادامه دادند و با حمایت‌های تسلیحاتی و در اختیار قراردادن مدرن‌ترین تجهیزات نظامی به صدام، تلاش کردند مسلمان کشی (شیعه علیه شیعه) به راه بیندازند و این جنایتی بود که آمریکا با استفاده از صدام این نقشه را طراحی و به اجرا گذاشت.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان تصریح کرد: براساس محاسبات نظامی آمریکا با زبان صدام قرار بود یک روزه خرمشهر، سه روزه اهواز و کمتر از یکماه تهران فتح شود اما آنها فراموش کرده بودند که انقلاب اسلامی ایران متکی به عنایت‌های خدا و امام زمان(عج) است.

"سردار سالاری" افزود: حماسه آزادسازی خرمشهر، به عنوان نقطه عطفی در تاریخ پر از حماسه ایران اسلامی به‌شمار می‌آید که با مدد الهی و با فداکاری فرزندان قهرمان این مرز و بوم به منصه ظهور رسید و این جمله معروف امام راحل که؛ «خرمشهر را خدا آزاد کرد» مبین این بوده که هرجا به خدا توکل کردیم خدا نیز به کمک ما آمده است.

وی تبعیت محض از ولایت فقیه و عمل به تکلیف در هر پست و مقامی که هستیم را ادامه مسیر شهدا دانست و اضافه کرد: پیام شهدا این است؛ آنچه موجب انسجام، اتحاد و مقاومت است، خداباوری و خدایاوری رزمندگان می‌باشد و اینکه به وعده‌های خدا اعتماد کنیم.

خداوند تجلی قدرت خود را در فتح خرمشهر به دنیا نشان داد

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز گفت: سوم خردادماه در حقیقت به عنوان یکی از ایام الله فراموش نشدنی و خاطره آفرین در تاریخ انقلاب اسلامی است که خداوند تجلی قدرت خود را در فتح خرمشهر به دنیا نشان داد.

"علی‌رضا محمدی کرجی‌ران" افزود: بی‌تردید سوم خرداد و سالروز حماسه فتح خرمشهر فرصت مغتنمی برای بازشناسی تاریخ پرافتخاری برگرفته از مکتب ایثار و شهادت و مقاومت ملت ایران اسلامی است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود از وصیت نامه‌های شهدا و سیره عملی آنان به عنوان دو منبع آموختنی نام برد و ادامه داد: در تمامی وصیت نامه شهدا بر پشتیبانی از ولایت فقیه به عنوان یکی از دغدغه‌های اساسی در جامعه اسلامی تاکید فراوان شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: شهدا با بندگی خدا و پیروی از ولایت فقیه سعادت بی نهایت اخروی را خریدند و هرآنچه که آنها را از رضایت خدا دور می‌کرد، پرهیز می کردند.

محمدی کرجی ران با بیان اینکه شهدا ریاکار نبودند و کمترین استفاده را از بیت المال می‌بردند، بر الگوگیری از سیره رفتاری شهدا در مساله استفاده از بیت المال در این اداره کل نیز تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه با مطالعه وصیت نامه شهدا می بینیم آنها بین مفید و مهم بودن، مفید بودن یک کار را انتخاب می کردند، خطاب به تمامی کارکنان این اداره کل گفت: وظایف خود را با الگوگیری از سیره شهدا به درستی انجام دهید.

تقدیر از 20 خانواده شهید و خادم شهدای حوزه دریایی و بندری، مداحی، پخش کلیپ‌ مذهبی از دیگر برنامه‌هایی اولین سالگرد تدفین پیکر دو شهید گمنام در بندر شهید رجایی بود.

۳ خرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۳۸
تعداد بازدید : ۲۱۷
کد خبر : ۵۸,۱۶۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید