پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
 
سیداحمد هاشمی، معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان،سازمان بنادر و دریانوردی
معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از نصب کد شناسایی (identification Code) بر روی کلیه علایم کمک ناوبری آبراهها و کانالهای دسترسی بندر چابهار خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سیداحمد هاشمی معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر گفت: این اقدام در راستای یکسان سازی شناسایی علایم کمک ناوبری مستقر در آبهای کشور جمهوری اسلامی ایران می باشد و جهت پیگیری سابقه علامت، مفقود شدن و کاربرد در نرم افزار سیستم جامع دریایی مطابق قوانین بین المللی چراغهای دریایی (IALA) طراحی شده است که نشان دهنده نوع علایم (بویه)، متعلق به سازمان بنادر و دریانوردی و شماره سریال آن نشان دهنده حوزه تحت پوشش بندر چابهار از کشور جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  
هاشمی اضافه کرد: در جهت فرهنگ سازی، ارتقاء ایمنی دریانوردی و لزوم حفظ علایم، شماره تلفن های 1550 مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) و مرکز کنترل دریایی (VTS) که به صورت شبانه روزی آماده خدمات رسانی به دریانوردان و صیادان می باشند بر روی این پلاک ها درج شده است. 
 
وی گفت: این امر باعث می شود دریانوردان در صورت مواجهه با شرایط اضطراری، خاموشی های احتمالی علایم و ... با شماره های نصب شده روی پلاک ها تماس برقرار نمایند.
۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷
تعداد بازدید : ۲,۵۴۷
کد خبر : ۵۸,۱۹۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید