جمعه ۲۸ اَمرداد ۱۴۰۱
 
یدک‌کش "گنو" به چرخه فعالیت‌ در دریا بازگشت/ "اطفای حریق" و "مبارزه با آلودگی" از ماموریت‌های اصلی این یدک‌کش است
با اتمام تعمیرات زیرآبی و اساسی یدک کش پرقدرت گنو، این شناور بر روی سرسره تعمیراتی بندرشهید رجایی مستقر و به آب اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، یدک‌کش گنو که اواخر اردیبهشت امسال برای انجام بازدیدهای دوره‌ای و تعمیرات اساسی و زیرآبی بر روی سرسره تعمیراتی بندرشهید رجایی مستقر شده بود، بعد از اتمام تعمیرات روز گذشته  به چرخه فعالیت‌ در دریا بازگشت.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در این باره به مشخصات فنی یدک‌کش پرقدرت گنو اشاره کرد و گفت: این یدک کش دارای۳۳ متر طول، 10متر عرض، حدود پنج متر ارتفاع و حدود ۳متر و نیم آبخور می‌باشد.

 "محمدرضا پوررجبی" عمده تعمیرات انجام شده بر روی این یدک‌کش را خزه تراشی بدنه زیرآبی، زنگ زدایی، عملیات ضخامت سنجی نقاط مختلف بدنه زیرآبی و تعویض ورق، شستشو و لایروبی مخازن مختلف شناور، بررسی و اندازه‌گیری زنجیر لنگر، تعمیر سیستم‌های لوله‌کشی موجود آب شور و شیرین، اندازه‌گیری بخش‌های مختلف سیستم رانش و نصب زینک آندهای حفاظت عنوان کرد.

وی قدرت کشش این یدک‌کش بیش از ۵۰ تن  برشمرد و افزود: ماموریت یدک‌کش گنو علاوه بر انجام عملیات پهلودهی و جداسازی کشتی‌های ورودی، قادر به شرکت در عملیات اطفای حریق و مبارزه با آلودگی دریا می‌باشد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۵۸
تعداد بازدید : ۱۴۳
کد خبر : ۵۸,۲۷۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید