جمعه ۲۸ اَمرداد ۱۴۰۱
 
پهلودهی 16 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی/ ثبت 858 درصدی افزایش واردات گندم/ پنج کشتی در انتظار پهلودهی در لنگرگاه بندرعباس
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری 21 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی به مجموع تناژ یک میلیون و 165 هزار تن وارد بندر شهید رجایی شده که از این تعداد 16 فروند آن تاکنون پهلودهی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "علی‌رضا محمدی‌کرجی‌ران" در تشریح آخرین وضعیت واردات کالاهای اساسی در بزرگترین بندر تجاری ایران اظهار داشت: از ابتدای فروردین امسال تا کنون در مجموع 16 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی به مجموع تناژ 940 هزار و 342 تن در بندر شهید رجایی پهلودهی شده که از نظر تعداد ورود کشتی در همسنجی با مدت مشابه 50 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی در خصوص پهلوگیری کشتی‌های حامل گندم به عنوان کالای استراتژیک کشور، بیان کرد: طی این بازه زمانی 10 فروند کشتی حامل  664 هزارو 159 تن گندم پهلوگیری دهی شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 858 درصدی به ثبت رسیده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: در حال حاضر یک فروند کشتی گندم حامل ۶۷ هزار تن در اسکله بندر شهید رجایی پهلودهی و درحال تخلیه بار آن هستند که به جهت دسترسی سریع به این محصول و جلوگیری از رسوب کالا، با کمک 2 هزارو 600 کامیون بشکل حمل یکسره به استان‌های هدف منتقل می شود .

محمدی‌کرجی‌ران ادامه داد: بعد از گندم بیش‌ترین کالاهای وارداتی طی این مدت مربوط به اوره و فسفات می‌باشد که تاکنون سه فروند کشتی از این محموله‌ها با 143 هزار و 683 تن در این بندر پهلودهی شده است.

وی در خصوص واردات روغن خوراکی نیز گفت: در این بازه زمانی یک فروند کشتی حامل 32 هزار و 400 تن روغن نیز در این بندر پهلودهی شد.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، درحال حاضر پنج فروند کشتی دیگر حامل روغن خوراکی،گندم، جو و ذرت در لنگرگاه بندرعباس درحال طی کردن فرآیند اسنادی خود برای پهلودهی و تخلیه محموله‌های خود هستند.

۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۵۵
تعداد بازدید : ۱۴۹
کد خبر : ۵۸,۴۱۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید