جمعه ۲۸ اَمرداد ۱۴۰۱
 
گشایش دوازدهمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی در جزیره مرجانی کیش
دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی با حضور حدود ۱۰۰ شرکت فعال و مجتمع فعال در عرصه‌های دریایی و دریانوردی در جزیره کیش گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، این نمایشگاه عصر دوشنبه با حضور "حسن بیک محمد لو"؛ معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و‌ منابع سازمان بنادر و دریانوردی، "حسین شیوا"؛ مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران و جمعی از مسئولان استانی و جامعه دریایی به منظور معرفی توانمندی ها و دستاوردها و قابلیت‌های فنی و نوآوری‌های شرکت‌های داخلی فعال در عرصه دریایی و دریانوردی آغاز بکار کرد.

براساس این گزارش، توسعه اقتصاد دریا محور، توسعه تجارت صنعت دریایی در زمینه‌های کشتیرانی، طراحی، کشتی سازی، بنادر، دریانوردی، شیلات، محیط زیست، گردشگری و فراساحل، ایجاد تعامل بیشتر با نخبگان دریایی، ارتقا سطح علمی صنعتی حوزه دریایی و دریانوردی، ترویج فرهنگ دریا محور و جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی و بومی سازی صنعت دریایی کشور از اهداف برپایی این نمایشگاه است.

در این نمایشگاه که در فضایی به وسعت ۱۸ هزارمترمربع درحال برگزاری است، علاوه بر حضور ۱۰۰ شرکت و مجتمع فعال در عرصه‌های دریایی و دریانوردی، هفت مجتمع و شرکت دانش بنیان فعال در عرصه صنایع دریایی توانمندی ها و ظرفیت ها و توانمندی های خود را معرفی می‌کنند.

دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی با حمایت، سازمان بنادر ودریانوردی، سازمان منطقه آزاد کیش، شورای عالی دریایی کشور و انجمن مهندسی دریایی ایران و با حضور فعالان داخلی و بین‌المللی صنعت دریایی تا ۲۶ خرداد در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی جزیره کیش دایر است.

در این دوره از نمایشگاه گشت‌های اختصاصی و عمومی دریایی نیز با حضور بازدید کنندگان به ویژه دیدار از ناو جماران و سایر دستاوردهای نیروی دریایی کشور برنامه ریزی شده است.

۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ۰۸:۳۳
تعداد بازدید : ۳۱۰
کد خبر : ۵۸,۴۲۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید