جمعه ۲۸ اَمرداد ۱۴۰۱
 
توسط کارشناسان اداره کنترل و بازرسی کشتی‌ها در بنادر استان صورت گرفت؛
بازرسی از 678 فروند شناور ایرانی و خارجی در بنادر هرمزگان / ارزیابی 2 هزار و 760 فروند شناور در سال 1400
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ‌از ابتدای سال جاری تاکنون 678 فروند شناور ایرانی و خارجی توسط کارشناسان اداره کنترل و بازرسی کشتی‌ها در بنادر این استان مورد بازرسی قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "اسماعیل مکی زاده" در تشریح بازرسیهای انواع شناور کنوانسیونی و غیرکنوانسیونی در بنادر این استان اظهار داشت: از مجموع شناورهای بازرسی شده طی این مدت 534 فروند شناور ایرانی و 144 فروند نیز شناور خارجی بوده است.

وی افزود: از مجموع این شناورها 593 فروند دارای نواقص بودند که از این تعداد 477 فروند شناور ایرانی و 116 فروند نیز شناور خارجی که در مجموع 86 درصد نقص مشاهد شد و مسئولان کشتی‌ها تا بازرسی مجدد ملزم به رفع نقص شدند.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، عمده نواقص رویت شده در شناورهای کنوانسیونی را گواهینامه‌ها، کتب و نشریات دریایی، ماشین‌آلات، کنوانسیون کاردریایی، تهویه و سند شناسایی خدمه عنوان کرد و گفت: دریافت مجوز دریاروی منوط به برطرف شدن نواقص و بازرسی مجدد خواهد بود .

مکی‌زاده به عمده نواقص مورد تذکر در شناورهای غیرکنوانسیونی نیز اشاره کرد و گفت: به دلیل متفاوت بودن فعالیت در این شناورها نواقصی مانند گواهی بیمه‌نامه، حلقه نجات، کپسول اطفا حریق، گواهی‌نامه شایستگی پرسنل، جلیقه نجات و غیره مورد بازدید قرارگرفته و تا برطرف شدن نواقص از استمرار فعالیت شناورهای دارای نقص جلوگیری خواهد شد.

شایان ذکر است، در سال گذشته (1400) نیز حدود 2 هزار و 760 فروند شناور ایرانی و خارجی مورد بازرسی قرار گرفت که از این تعداد 2 هزار و 214 مورد ایرانی و 546 فروند نیز شناور خارجی بودند.

۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۳۱
تعداد بازدید : ۱۲۱
کد خبر : ۵۸,۴۶۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید