جمعه ۲۸ اَمرداد ۱۴۰۱
 
جابجایی ۴ هزار مسافر در مسیر دریایی بنادر شهید باهنر و شارجه/ تردد ۷۱۸ هزار و ۸۶۷ مسافر و گردشگر در مسیر دریایی بندر شهید حقانی به جزایر قشم و هرمز
مدیر بنادر و دریانوردی شهیدباهنر و شرق هرمزگان گفت: با از سرگیری فعالیت خط مسافری بین‌المللی بندر شهید باهنر بندر شارجه بیش از چهار هزار نفر مسافر در این مسیر جابجا شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "حمیدرضا محمدحسینی‌تختی" با اشاره به آمار جابجایی مسافر و گردشگر در بازه زمانی فروردین تا خردادماه سال جاری گفت: بیش‌ترین آمار ثبت شده در مسیر دریایی بندر شهید حقانی به جزایر قشم و هرمز بوده که آمارها افزایش قابل ملاحظه‌ای را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

وی گفت: در جزیره هرمز نیز به لحاظ دارا بودن جاذبه‌های گردشگری منحصر به فرد با جابه‌جایی بیش از ۲۸۴ هزار مسافر و گردشگر جایگاه دوم را بین بنادر مسافری شرق هرمزگان داشته است.

به گفته مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان، در این مدت ۷۱۸ هزار و ۸۶۷ مسافر و گردشگر در مسیر دریایی بندر شهید حقانی به جزایر قشم و هرمز جابجا شده‌اند.

محمدحسینی‌تختی اضافه کرد: در مدت گذشته از سال با جابجایی ۴هزار و ۶۲ مسافر در مسیر بین المللی بندر شهید باهنر به بندر شارجه به ثبت رسیده که این میزان با دارا بودن زیرساخت‌های لازم در این بندر چند منظوره با افزایش تا سه سفر در هفته افزایش خواهد یافت.

گفتنی است؛ بنادر شهید باهنر، شهید حقانی و هرمز در استان هرمزگان با بهره‌مندی از پایانه فعال دریایی مجهز از اصلی‌ترین بنادر ایران در انجام سفرهای داخلی و بین‌المللی هستند.

۱ تیر ۱۴۰۱ ۱۰:۱۱
تعداد بازدید : ۱۰۳
کد خبر : ۵۸,۵۰۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید