جمعه ۲۸ اَمرداد ۱۴۰۱
 
جابجایی 472هزارو 933 TEU کانتینر در بزرگترین بندر کانتینری ایران/ ترانزیت 71 هزار  TEU کانتینر از این بندر
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه و بارگیری 472 هزارو 933 TEU کانتینر با 12 درصد افزایش از ابتدای سال جاری تاکنون در بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر کانتینری ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "علی رضا محمدی کرجی‌ران" در تشریح کارنامه عملیات کانتینری بندر شهید رجایی از ابتدای سال جاری تاکنون اظهار داشت: در این دوره زمانی، در مجموع 472هزارو 933 TEU کانتینر(هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در بزرگترین و پیشرفته‌ترین بندر کانتینری ایران تخلیه و بارگیری شد.

وی از جابجایی 96 هزار و 434 TEU کانتینر حامل کالاهای صادراتی و 138 هزار  TEU کانتینر وارداتی با 33 درصد افزایش طی این مدت خبر داد و افزود: از مجموع 472هزارو 933 TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده، 71 هزار و 101 TEU نیز مربوط به محموله‌های ترانزیتی با دو درصد افزایش بوده است.

به گفته مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرشهید رجایی، همچنین حجمی افزون بر74 هزار و804 TEU کانتینر امسال از طریق اصلی ترین بندر کانیتنری ایران به سایر بنادر منطقه ترانشیپ شده است.

گفتنی است؛ بندر شهید رجایی با بهره‌مندی از پیشرفته‌ترین پایانه‌های کانتینری، به عنوان بزرگترین و پیشرفته‌ترین بندر کانتینری ایران محسوب می‌شود که با شش و نیم میلیون TEU کانتینر ظرفیت سالانه، تخلیه و بارگیری بیش از ۸۰ درصد کالاهای کانتینری در سطح بنادر کشور را پشتیبانی می‌کند.

۱۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۴۰
تعداد بازدید : ۱۳۱
کد خبر : ۵۸,۶۶۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید