جمعه ۲۸ اَمرداد ۱۴۰۱
 
محسن کوشش‌تبار،معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور ،خروج کالاهای اساسی، سازمان بنادر و دریانوردی
در نشست مشترک معاونان وزرای کشور، جهاد کشاورزی و مدیران کل وزرات‌های امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی و صمت به میزبانی بندر امام خمینی(ره) چالش و راهکارهای تسریع در روند خروج و توزیع کالاهای اساسی بررسی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محسن کوشش‌تبار؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور و محمد آقامیری؛ معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی در نشست مشترک که به میزبانی بندر امام(ره) برگزار شد، در خصوص آخرین وضعیت ورودی کشتی‌های حامل کالای اساسی و آمار خروج کالاهای اساسی از طریق ناوگان جاده‌ای و ریلی و میزان کالای اساسی موجود در انبارهای مجتمع بندری امام(ره)، صحبت کردند و چالش‌های مرتبط با خروج کالاهای اساسی بررسی شد و اعضای نشست خواستار برطرف شدن هر چه سریع‌تر علل شدند.
در ادامه‌ بر تدوین برنامه عملیاتی جامع و ضربتی با هم‌افزایی تمامی عوامل اجرایی برای تسریع در ترخیص کالاهای اساسی از بنادر تأکید شد.
تقویت مسیر ارتباطی بین بانک مرکزی و صاحبان کالای دولتی و بخش خصوصی، تجمیع فرآیند صدور مجوزهای ترخیص، بهره‌گیری مضاعف از  توان حمل و نقل ریلی در کنار افزایش توان حمل و نقل جاده‌ای، مقررات‌زدایی از روند تشریفات اداری و گمرکی، ارائه مشوق‌ها به رانندگان  برای جذب بیشتر به مبادی بارگیری کالاهای اساسی بخشی از جمله این راهکارها بود.
۱۴ تیر ۱۴۰۱ ۱۴:۲۵
تعداد بازدید : ۲۹۹
کد خبر : ۵۸,۶۷۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید