یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱
 
تردد تمامی شناورها در روزهای پیش رو ممنوع است/ اعلام تعلیق عملیات‌های تخلیه و بارگيری بنادر غرب در روز چهارشنبه
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه و غرب هرمزگان گفت: با توجه به هشدارهای سطح قرمز سازمان هواشناسی و لزوم تعطیل کردن هر نوع فعالیت‌ دریایی در آبهای این استان، تردد تمامی شناورهای صیادی، تفریحی و سنتی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ممنوع است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "قاسم عسکری نسب" اظهار داشت: با توجه به هشدار جوی و دریایی سطح قرمز فعالیت تمامی دریانوردان و صیادان طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه ممنوع است و در صورت حضور در لنگرگاه نسبت به انتقال شناور خود به حوضچه بنادر و یا موج شکن‌های مردمی اقدام نمایند.

وی در ادامه در تشریح اقدامات بنادر و دریانوردی غرب استان در مواجهه با توفان موسمی هند اظهار داشت: تاکنون چند جلسه با محوریت مدیریت بحران در مجموعه بندرلنگه و بنادر تابعه برگزار شده و نسبت به تردد قایق‌های صیادی، تفریحی و شخصی نیز اخطاریه منع صادر شده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه و غرب هرمزگان، ارسال دستورالعمل مقابله با توفان و سیلاب احتمالی به بنادر تابعه و مراکز حساس، اعلام تعلیق تمامی عملیات‌های تخلیه و بارگیری بنادر در روز چهارشنبه، رصد و پایش شناورهای در لنگر و تاکید بر آمادگی تجهیزات نجات و شناورهایsar )  ) با هدف امداد رسانی احتمالی به شناورهای مضطر را از دیگر اقدامات این اداره با هدف جلوگیری از بروز حوادث ناگوار برشمرد.

عسکری نسب با بیان اینکه فعالیت تمامی کلوپ‌ها و ورزش‌های آبی و ساحلی نیز طی این روزها تعلیق می‌باشد، خاطرنشان کرد: تمامی اطلاعات مبنی بر فعالیت بنادر از برج کنترل بنادر استعلام و در صورت بروز هر گونه سوانح دریایی و یا درخواست کمک با سامانه ۲۴ ساعته ۱۵۵۰ تماس و یا از طریق کانال اضطرار دریایی ۱۶vhf ارتباط رادیویی انجام پذیرد.

گفتنی است؛ طبق اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، بارش سنگین سامانه مونسونی و احتمال وقوع سیلاب در هرمزگان سطح هشدار جوی در این استان از نارنجی که روز شنبه (اول مرداد ۱۴۰۱) صادر شده بود به قرمز تغییر یافت.

این هشدار برای بعداز ظهر دوشنبه تا اواخر روز جمعه صادر شده که در این روزها بارش شدید باران همراه با رعد و برق و تگرگ، تندباد شدید همراه با گرد و خاک در ارتفاعات و سراسر هرمزگان پیش‌بینی شده است.

۴ اَمرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۳۹
تعداد بازدید : ۱۵۹
کد خبر : ۵۸,۹۳۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید