یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱
 
با هدف ارتقا امنیت کشتی‌ها و تسهیلات بندری شهید رجایی صورت گرفت؛
اجرای تمرین مقابله با ورود غیرمجاز در بندر شهید رجایی
تمرین مقابله با ورود غیرمجاز در راستای ارتقای امنیت تسهیلات بندری و کشتیهای مستقر، امروز یکشنبه 22 آبان در بندر شهید رجایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، این تمرین با رویکرد افزایش آگاهی کارکنان واحدهای مربوطه در مواجهه با تهدیدهای مرتبط به ورود افراد غیرمجاز به بندر و جلوگیری از بروز حوادث امنیتی در بندر شهید رجایی و کشتی‌های مستقر در بندر برگزار گردید.

ارزیابی نحوه واکنش نیروهای یگان حفاظت به ورود غیرمجاز، تمرین رویه‌ها و روش‌های شناسایی افراد در ورود به تسهیلات بندری و افزایش سرعت عمل نیروهای یگان حفاظت در مقابله ورود افراد غیرمجاز به تسهیلات بندری از دیگر اهداف برگزاری این تمرین مدنظر قرار گرفته است.

با انجام این تمرین، رویه‌های مندرج در دستورالعمل امنیتی برای جلوگیری از ورود افراد غیرمجاز و فاقد مجوز به بندر مورد ارزیابی قرار گرفت.

این تمرین با مشارکت ستاد امنیت و دریانوردی استان (ISPS.CODE) یگان حفاظت بندر، مرکز دوربین‌های مدار بسته، بهداری و روابط عمومی برگزارشد.

ستاد امنیت دریانوردی بندر شهید رجایی با برگزاری تمرین و مانور های نوبه ای در طول سال، ضمن افزایش هوشیاری امنیتی کارکنان، تلاش می کند آمادگی لازم در مقابله با تهدیدات امنیتی در بزرگترین بندر تجاری ایران کسب گردد.

 

۲۲ آبان ۱۴۰۱ ۱۴:۴۶
تعداد بازدید : ۱۵۷
کد خبر : ۶۰,۳۷۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید