یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱
 
آغاز بازرسی و ثبت قایق‌های تفریحی بدون هویت درکلوپ‌های دریایی جزیره کیش/ مرتفع شدن مشکل تخصیص سوخت با  ثبت این قایق‌ها در سامانه جامع دریایی
مدیر اداره بنادر و دریانوردی کیش گفت: فرآیند بازرسی ایمنی و فنی قایق‌های تفریحی بدون هویت درکلوپ‌های دریایی جزیره کیش با همراهی تیم کارشناسی اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناوران و موسسات رده بندی آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "مهدی امامدادی" اظهار داشت: فرآیند بازرسی ایمنی و فنی و تفریحی قایق های بدون هویت با همراهی تیم کارشناسی اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناوران و موسسات رده بندی با هدف  تسهیل در فرآیند بازرسی و ثبت شناورها و حذف تردد مالکان به مرکز استان در اداره بنادر و دریانوردی کیش از روز شنبه 14 آبان ماه آغاز شد.

وی ادامه داد:  این اقدام در جهت رفع موانع احراز شرایط مالکیت شناورهای فعال متناسب با آیین نامه اجرایی ماده 28 قانون دریایی ایران و دریافت مجوزهای لازم برای ثبت 250 فروند قایق‌های تفریحی زیر مجموعه کلوپ‌های دریایی کیش و در راستای اجرای دستور العمل مصوب ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مورد ساماندهی شناورها و انضباط بخشی به ترددهای دریایی در آب‌های داخلی و سرزمینی کشور انجام می شود .

مدیر اداره بنادر و دریانوردی کیش افزود: با توجه به استقرار تیم صدور تا پایان هفته جاری تا 25 آبان در این اداره از صاحبان شناورها جهت حضور و تکمیل فرآیند ثبت به همراه گواهینامه ایمنی صادر شده توسط موسسات رده بندی به محل این اداره مراجعه و از فرصت ایجاد شده استفاده کنند.

به گفته امامدادی؛ با ثبت این قایق‌ها در سامانه جامع دریایی سازمان بنادر و دریانوردی و دریافت شماره ثبت دائم مشکل تخصیص و دریافت سوخت این شناورها نیز مرتفع می‌شود.

۲۳ آبان ۱۴۰۱ ۰۹:۳۲
تعداد بازدید : ۷۳
کد خبر : ۶۰,۳۹۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید